ШРІ-ЛАНКА

   Дивний та екзотичний світ тропіків, прекрасних пляжів, бурхливих водоспадів та дуже смачного в світі чаю відкриється кожному, хто вирішив відвідати маленький острів в Індійському океані – Шрі-Ланку.

   На узбережжя острова приїжджають сотні тисяч туристів практично цілий рік, тому що лише тут можна побачити залишки давніх міст та будівель, лише тут можна поринути у кристально чисту воду та побачити багатий підводний світ у всій своїй красі. І саме на цьому острові до цих пір існують старовинні методи лікування багатьох хвороб. За допомогою аюрведи, ароматерапії прекрасно знімається стрес, очищується організм – безліч рецептів, перевірених досвідом і часом.

   Любителі активного відпочинку тут знайдуть для себе заняття до душі: рафтінг, лазання по скелях, трекінг у горах, прогулянки джунглями, екотури, дайвінг, рибальство, парасейлінг, серфінг, віндсерфінг - і це далеко не повний перелік того, чим можна зайнятися на цьому казковому острові.

 

Столиця:

Фактично столицею є Коломбо (тут розташовані резиденція уряду і основні установи країни), офіційною ж вважається передмістя Коломбо - Шрі-Джая-Варденапура (Джаяварденапура-Котте), де розташовані законодавчих органів країни та ряд адміністративних організацій.

 

Час:

Час взимку випереджає український на 3,5 години, влітку на 2,5 години.

 

Мова:

Сингальська - державна, також поширена мова Таміла, практично всі жителі розуміють і розмовляють по-англійськи.

 

Релігія:

Будисти - 69,3%, індуїсти - 15,5%, християни - 7,6%, мусульмани - 7,5%, інші віросповідання - 0,1%.

 

Клімат:

Острів розташований у тропічному поясі і захищений потужним гірським масивом від північних вітрів. Клімат тут спекотний, середньорічна температура повітря в більшості районів від +25 до +30 градусів, за винятком гірських областей, де вона взимку опускається до +10. Найкращий час для купання на морських курортах південно-західного узбережжя Шрі-Ланки триває з жовтня по квітень. Сезон західних мусонів - з травня по липень, у листопаді - грудні можливі невеликі дощі. Температура води в середньому +26. Погодою і кліматичними особливостями Шрі-Ланка створює ідеальні умови для відпочинку цілий рік. Це ідеальне місце, для тих, хто любить тепло, але не переносить палючу спеку. Найкращий час для пляжного відпочинку і купання в океані на південно-західному узбережжі острова є період з жовтня по квітень, а на північно-східному - з березня по листопад.

 

Валюта:

Офіційною грошовою одиницею є ланкійська рупія. 1 ланкійська рупія = 100 центам. У обігу купюри номіналом 10, 20, 50, 100, 500, 1000 і 5000 рупій, а також монети в 10, 25, 50 центів і 1, 2, 5, 10 рупій. Рупія Шрі-Ланки була введена в обіг 1 липня 1973 замість цейлонської рупії, колишньої в обігу з 1941 року. До цього острівної валютою була індійська рупія. Ланкійська валюта звичайно не є однією з ключових валют світу. Однак це конвертована, досить стійка по відношенню до долара США валюта.

 

Обмін валюти:

Рекомендуємо обмінювати гроші в аеропорту Коломбо (кращий курс). Чек, отриманий при офіційному обміні валют, слід зберігати до закінчення поїздки. У цьому випадку при вильоті з Коломбо у вас є можливість обміняти невитрачені гроші в банку аеропорту за курсом купівлі. Також можна міняти гроші в будь-якому готелі або банку (менш вигідний курс). Години роботи банків з 9:00 до 15:00 (тільки в будні дні).

 

Митні правила:

Ввезення та вивіз ввезеної раніше іноземної валюти, крім індійської і пакистанської, не обмежений (обов'язкове декларація сум понад $ 10 тис.). Індійська та пакистанська валюта до ввезення заборонені. Ввезення і вивіз національної валюти обмежений сумою в 250 рупій. Дорогі предмети і речі також декларуються для подальшого вивозу.

Заборонено ввезення наркотиків, вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин, холодної зброї, рослин, плодів, м'яса птиці, медпрепаратів (за винятком призначених для особистого використання - на такі ліки повинен бути оформлений рецепт), матеріалів порнографічного або пропагандистського характеру, друкованої або відеопродукції атеїстичної спрямованості, а також товарів комерційного призначення (виняток становлять торгові зразки).

Заборонено вивіз без спеціального дозволу предметів, що представляють історичну або культурну цінність, антикварних масок, манускриптів, книг, виробів зі слонової кістки, колекцій монет і марок, тварин, рослин, коралів, необроблених дорогоцінних і напівкоштовних каменів, а також чаю в кількості більш 2 кг .

 

Віза:

Для громадян України, на строк до 30 днів, візовий в'їзд до Шрі-Ланки спрощений. Віза ставиться в паспорт в аеропорті після прибуття. Для цього потрібний закордонний паспорт (термін дії якого має бути не менше 3 місяців з моменту закінчення поїздки), заповнена міграційна картка англійською мовою та зворотний авіаквиток. Вартість візи – 35 доларів США.

 

Тут Ви можете підібрати для себе оптимальний тур від туроператора